poniedziałek, 23 marca, 2020
Drodzy rodzice :)

 

Szanowni Rodzice!

W tym trudnym czasie epidemii, prosimy o zachowanie spokoju i dystansu. Bardzo troszczymy się o Wasze dzieci jak i o Was drodzy rodzice. Dołożymy wszelkich starań, żeby wzajemnie się wspierać, szukać rozwiązań na sytuacje problemowe. Dzieci w przedszkolu „uczą się” Świata poprzez zabawę.

Zapis z podstawy programowej: „Przedstawione w podstawie programowej naturalne obszary rozwoju dziecka wskazują na konieczność uszanowania typowych dla tego okresu potrzeb rozwojowych, których spełnieniem powinna stać się dobrze zorganizowana zabawa(…) Na stronie internetowej
naszego przedszkola lub dostępnych komunikatorach, będziemy zamieszczać propozycje materiałów i możliwych form ich realizacji przez dziecko w domu. Nasi nauczyciele zawsze chętnie odpowiedzą na nurtujące pytania, poprzez kontakty zwyczajowo ustalone i przyjęte. Pamiętajmy, że dziecko ma prawo być zmęczone,odmówić wykonania danego zadania. Zapytajmy wtedy: A na co masz ochotę? Co chcesz teraz robić? Pozwólmy wybierać. Dziecko świetnie rozwija się, nawet wtedy, gdy z klocków buduje cały dzień. Zachęcajmy do sprzątania, pielęgnujmy higienę, a szczególnie CZAS RODZICÓW Z DZIECKIEM nie tylko teraz – zawsze znajdźmy ten czas. Bo może zdarzyć się tak, ze po Epidemii dziecko powie: Mamo ,tato jak był Koronawirus, to było fajnie, bo bawiliście się ze mną. Życzymy wszystkim zdrowia i wytrwałości.

 

 

Dyrekcja wraz z gronem pedagogicznym